097-319-87-91
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заказать услугу

 

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) – це процес встановлення/відновлення меж земельної ділянки на місцевості з метою визначення точного місця розташування на місцевості відповідно до кадастрового номеру та координатами з закріпленням межових знаків або без закріплення межових знаків.

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) виконується за допомогою спеціального геодезичного обладнання у відповідності з інструкціями по встановленню ( відновленню) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками від 18.10.10 №376 у відповідності з інструкціями про топографо-геодезичну зйомку масштабів 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000 ( ГТНТА-2.04-02-98), керівного технічного матеріалу з інвентаризації земель населених пунктів ( ГКНТА-3.01.05-93) та іншим нормативно-правовим документам; Земельним кодексом України, Законом України « Про землеустрій», Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», Постанови Кабінету Міністрів України № 1051 від 17.10.2012 року «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» і т. д.

Межові знаки, якими закріплюються межі земельної ділянки при винесенні меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) – це елементи для позначення межі земельної ділянки на місцевості у вигляді природного або штучного предмета, який забезпечує закріплення поворотної точки кордону. Зазвичай це вкопана в землю арматура або залізний стовп з табличкою нагорі, а так само межові знаки спеціального зразка (мал. 1, мал.2, мал.3)

При винесенні меж земельної ділянки найчастіше складається акт винесення меж земельної ділянки і за необхідності підписується і узгоджується сусідами (власниками або користувачами суміжних земельних ділянок).
Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) може виконуватися в таких випадках:

  • для визначення площі, розмірів та конфігурації земельної ділянки;
  • для відновлення або встановлення меж земельної ділянки;
  • для відновлення або встановлення межових знаків;
  • для встановлення паркану;
  • для межових спорів і судових розглядів.

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) – проводиться у 3 етапи:

  1. Збір і аналіз вихідних документів, укладення договору, перевірка наявності кадастрового номеру земельній ділянці та його реєстрації в базі земельного кадастру.
  2. Польові роботи – закріплення межовими знаками меж земельної ділянки, прив'язка межових знаків і складання абрису.
  3. Камеральні роботи – складання акта виносу меж земельної ділянки та, при необхідності, підготовка його для погодження з сусідами, складання акту прийому-передачі межових знаків на зберігання. У разі відмови суміжного землекористувача підписати акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, відповідно зі ст. 158 Земельного кодексу земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, вирішують органи місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки.

Згідно з пунктом 3.12 Інструкції №376, закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спір вирішується судом відповідно до ч. 5 ст. 158 ЗК.

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) - проводиться для визначення та закріплення на місцевості спеціальними знаками, точок кутів повороту земельної ділянки, для точного визначення площі, розмірів та конфігурації земельної ділянки. Згідно з пунктом 3.9 Інструкції №376 за бажанням власника (користувача) земельною ділянкою межові знаки при винесенні кордонів можуть не встановлюватися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Контакти

Телефон:
097-319-87-91

Email:
zemleustr097@gmail.com

Офіс компанії ТОВ "ДЗК" розташований у м. Дніпро за адресою: Набережна Січеславська (Леніна), 15-а, офіс 910, 5-й поверх. Компанія надає послуги із геодезії та геології по всій території України.

Офіс в Дніпрі