097-319-87-91
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заказать услугу

 

Гірничо-маркшейдерська справа, зв'язок маркшейдерії з іншими дисциплінами

Маркшейдер або маркшейдерськими роботами називають геодезичні та геометричні вимірювальні операції з оформленням відповідної документації, що проводяться:

 • в процесі геологічної розвідки родовища корисних копалин;
 • при підготовці розвіданих родовищ до промислової розробки;
 • для організації, планування і контролю діяльності гірничодобувних підприємств.

Маркшейдерська справа тісно пов'язане з іншими науковими та прикладними дисциплінами:

 1. З інженерної геодезії. При маркшейдерських роботах широко застосовуються геодезичні методики вимірювань кутів і відстаней, а також геодезичні прилади та обладнання. В ході маркшейдерських вимірювань внутрішньошахтного простору, інших гірських виробок використовуються планові і висотні геодезичні координати, пункти державної і місцевих геодезичних мереж. Маркшейдерські плани накладаються на матеріали топогеодезической зйомки поверхні землі.
 2. З геометрією надр. Ця малознайома за межами досить вузького кола фахівців наукова дисципліна, яка займається вивченням різноманітності просторових форм родовищ корисних копалин, пов'язаних з ними властивостей покладів, що протікають в них геологічних процесів. Геометрія надр не могла б існувати без використання матеріалів підземних зйомок і інших маркшейдерських робіт.
 3. З загальної геології і, зокрема, з геологією родовищ корисних копалин. Знання в цій сфері допомагають маркшейдеру в такий з його численних обов'язків як підрахунок запасів і втрат видобуваються гірських порід і мінералів, полегшують розуміння і відображення на маркшейдерських планах форм залягання видобуваються копалин.
 4. З гірським справою. Особливо з особливостями різних систем гірської розробки експлуатованих родовищ. Грамотно складати плани видобутку, вести контроль правильності їх виконання (а ці функції також входять в компетенцію маркшейдера), не володіючи знаннями в даній області, неможливо.
 5. З математикою. А саме, з такими її розділами як аналітична, диференціальна і нарисна геометрія; математична статистика, теорія ймовірності. Наприклад, в процесі оцінювання точності виконаних вимірювальних робіт маркшейдер користується формулами з теорії похибок і методом найменших квадратів.

Основні напрямки замовляються підприємствами гірничодобувної галузі маркшейдерських робіт

В даний час багато підприємств (особливо невеликі), що відносяться до гірничодобувної сфері, вважають зайвим утримувати власну добре оснащену маркшейдерську службу зі штатом, достатнім для виконання найрізноманітніших маркшейдерських завдань. З огляду на прийнятний рівень цін на маркшейдера, що склався на ринку геодезичних і маркшейдерських послуг, вони вважають більш раціональним рішенням - виконувати основні маркшейдерські роботи силами досвідчених і надійних підрядних організацій. Серед послуг, що відносяться за своєю специфікою до маркшейдерським, які можуть надаватися фірмою ТОВ «ДЗК» ( «Геодезія, землевпорядкування, кадастр») по всій території України для підприємств гірничовидобувної галузі, можна виділити такі напрямки:

 • Підземна горизонтальні маркшейдерська зйомка контурів гірничих виробок, що мають вид шахтних штреків або штолень.
 • Підземна сполучна зйомка.
 • Завдання напрямки похилій або горизонтальній гірничій виробці.
 • Підземне тригонометрическое і геометричне нівелювання (вертикальні зйомки).
 • Маркшейдерська профілювання рейкового шляху, службовця для транспортування видобутої корисної копалини, відвальних гірських порід.
 • Зйомка нарізних, очисних вибоїв вугільних і рудних шахт, пустот і камер.
 • Створення опорної мережі для наземної і підземної маркшейдерської зйомки.
 • Маркшейдерська супровід будівництва кар'єрів, буропідривних операцій і екскавації.
 • Маркшейдерський облік обсягів розкривних робіт, виїмки основних видобуваються компонентів.
 • Маркшейдерські роботи в ході розробки родовища гідравлічним методом.
 • Супровід монтажу шахтних підйомних установок, наступний маркшейдерський моніторинг даного обладнання.
 • Контроль зрушення підробленого масиву гірської породи.
 • Маркшейдерський нагляд за станом бортів кар'єрних розробок.

Встановлена ​​ТОВ «ДЗК» ціна маркшейдерських робіт

Досвідчені фахівці - маркшейдери ТОВ «ДЗК» готові надати послуги гірничодобувним компаніям України і виконати необхідні роботи, при відсутності у них власних, в достатній мірі укомплектованих і кваліфікованих маркшейдерських відділів. Основні виконувані маркшейдерські роботи, ціна на них вказані в таблиці.

Вид робіт

Ціна маркшейдерських робіт

Створення опорної планово-висотної маркшейдерської мережі

500 грн за 1 реперну точку

Складання комплекту річної звітної маркшейдерської документації

15000 грн

Підготовка та супровід узгодження річного плану гірничо-геологічних робіт

15000 грн

Маркшейдерська супровід відкритої розробки родовища твердої корисної копалини

20000 грн за 1 місяць

Якщо Вас цікавить маркшейдерська робота, яка не зазначена в даному переліку цін, то для уточнення ціни такої маркшейдерії необхідно зв'язатися з одним з офісів нашої компанії.

 

Контакти

Телефон:
097-319-87-91

Email:
zemleustr097@gmail.com

Офіс компанії ТОВ "ДЗК" розташований у м. Дніпро за адресою: Набережна Січеславська (Леніна), 15-а, офіс 910, 5-й поверх. Компанія надає послуги із геодезії та геології по всій території України.

Офіс в Дніпрі