097-319-87-91
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заказать услугу

 

Як визначалася вартість геодезичних послуг раніше?

Давно минули ті роки, коли ціни диктувалися безпосередньо державою, а вартість всіх товарів, робіт і послуг була строго фіксованою на всій території країни. Тепер уже багатьом важко в це повірити, але так було. Стосувалося це і вартості геодезичних послуг:

 • топогеодезичної зйомки;
 • розбивочних робіт (винесення в натуру проектних креслень);
 • виконавчої зйомки;
 • геодезичного моніторингу за станом інженерних споруд та ін.

Нормативними документами в сфері ціноутворення були враховані норми часу виконання і трудових витрат практично для кожної з досить численних геодезичних операцій. Відповідні багатосторінкові збірники цін враховували не тільки трудовитрати і терміни проведення оцінюваних геодезичних досліджень, а й вартість транспортних витрат, територіальні коефіцієнти до вартості геодезичних вишукувань і багато інших чинників. При підготовці договорів на надання геодезичних послуг інженерам-кошторисникам геодезичних організацій досить було скласти перелік необхідних операцій і знайти потрібний розділ відповідного збірника цін.

Формування цін в геодезії при сучасних, ринкових умовах економіки. Проектно-кошторисний метод визначення вартості геодезії

Ринкова економіка з великою кількістю конкуруючих геодезичних підприємств та організацій, що належать до різних форм власності, диктує свої правила визначення вартості геодезичних робіт. В умовах, коли від правильності цінової політики, багато в чому, залежить успіх геодезичної фірми і навіть її подальше існування на ринку, ціноутворення в даній сфері є далеко не останньою проблемою. Не маючи можливості розраховувати на державні дотації та стабільні гарантовані обсяги замовлень, геодезичні підприємства вимушені постійно балансувати в пошуку оптимальних співвідношень між собівартістю геодезичних послуг і необхідної прибутком, вишукувати можливості для зниження власних витрат. Багатьма, якщо не всіма, геодезичними організаціями в якості оптимального методу визначення вартості геодезичних вишукувань був обраний проектно-кошторисний. Суть даного методу полягає в тому, що на геодезичні роботи, які належить виконати під час майбутніх досліджень, спочатку розробляється технічний проект, а потім за даним проектом складається кошторис виконання робіт. Для якісного складання кошторису вартості геодезії технічний проект повинен передбачати:

 1. точні обсяги топографо-геодезичних вишукувань;
 2. трудові витрати (людино-години) на виконання кожної геодезичної операції;
 3. необхідні матеріальні ресурси;
 4. фінансові витрати.

При укладенні господарського договору на надання геодезичних послуг розрахована, згідно з кошторисом, їх ціна повинна бути підкріплена двостороннім (підписаним виконавцем та замовником робіт) протоколом її узгодження.

Зовнішні та внутрішні фактори ціноутворення в геодезії

Всі безліч факторів, що впливають на розмір ціни геодезії ділянки інженерних вишукувань можна розділити на два типи:

 1. зовнішні;
 2. внутрішні.
 3. Зовнішні чинники - це ті складові ціни геодезичних послуг, управління якими знаходиться поза межами можливостей геодезичної фірми. До них відносяться:

  • витрати на придбання геодезичних інструментів і приладів, їх ремонт, перевірочне обслуговування;
  • вартість транспортних послуг або палива (якщо фірма використовує свій транспорт);
  • кліматичні і географічні умови проведення геодезичних вишукувань;
  • встановлені урядом мінімальні ставки заробітної плати працівників;
  • податки та збори.
 4. Внутрішні чинники - це ті витрати або ресурси, необхідні для проведення геодезичних досліджень, розмірами яких фірма, що надає геодезичні послуги, може управляти цілком самостійно. наприклад:
  • організаційна структура геодезичного підприємства (істотно впливає на величину непродуктивних витрат);
  • рівень технічної оснащеності (визначає продуктивність праці, як польових геодезичних загонів, так і камеральних груп);
  • очікуваний прибуток.

Очевидно, що перевагою у вигляді можливості гнучко регулювати ціни на геодезичні роботи, в залежності від ситуації на ринку, будуть мати ті підприємства, у яких питома вага внутрішніх факторів ціноутворення на свої послуги набагато більше зовнішніх.

Актуальні на даний момент ціни на геодезичні послуги, що надаються ТОВ «ДЗК»

Інженерно-геодезичні дослідження - основний аспект діяльності ТОВ «ДЗК» ( «Геодезія, землевпорядкування, кадастр»), який надає топографо-геодезичні послуги широкого спектру державним і приватним підприємствам, а також фізичним особам. Перелік основних послуг з їх цінами, що діють на сьогоднішній день, наведено в таблиці нижче.

Вид вироблених на ділянці геодезичних робіт

Ціна геодезії ділянки

Оформлення проекту земельного відводу

від 5000 грн

Підготовка документів для постановки ділянки на кадастровий облік

від 3500 грн

Оформлення об'єднання або поділу земельних ділянок

від 4000 грн

Зміна цільового використання ділянки

від 5000 грн

Винесення меж в натуру

від 1300 грн

Підготовка ситуаційного плану

від 1700 грн

Геодезична зйомка

від 2000 грн

Розбивка проекту

від 3000 грн

Виконавча зйомка

від 1100 грн

Профільне нівелювання

від 2500 грн

Розбивка пальового поля

від 50 грн за сваю

 

Контакти

Телефон:
097-319-87-91

Email:
zemleustr097@gmail.com

Офіс компанії ТОВ "ДЗК" розташований у м. Дніпро за адресою: Набережна Січеславська (Леніна), 15-а, офіс 910, 5-й поверх. Компанія надає послуги із геодезії та геології по всій території України.

Офіс в Дніпрі