097-319-87-91
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заказать услугу

 

Топозйомка 1:25 000: особливості замовлення

Для початку будівництва будь-якої споруди, важливо отримати кілька базових документів про умови земельного наділу, який обраний під забудову. Для цього слід замовити комплекс різноманітних досліджень, які дозволять отримати повну і достовірну інформацію про рельєф ділянки і доцільність будівництва в її межах. Потрібні такі вишукування і для оформлення кадастрових планів, а також складання генпланів населених пунктів.

Першочергово необхідно реалізувати таке геодезичне дослідження, як топографічна зйомка 1: 25 000. Це дослідження полягає в спецвимірах, здіснених з використанням сучасного обладнання і приладів. Якщо всі заходи виконані вірно і грамотно, то по закінченні топозйомки замовник отримує актуальний технічний звіт, включаючи докладний картографічний план (в сучасному електронному та паперовому форматах).

Як правильно оформити замовлення?

В першу чергу, не варто економити: ціна топографічної зйомки не може бути дешевою, так як роботи вимагають особливої точності й недопущення помилок. Виконати професійно топозйомку ділянки, під силу тільки кваліфікованим інженерам-геодезистам, які мають спецдопуски до подібних робіт. Визначившись з фірмою, зверніть увагу на те, чи має компанія ліцензію. Тільки після цього можна подавати, необхідні для виконання послуги, матеріали.

Для реалізації такої послуги, як топозйомка 1:25000, необхідно надати фахівцям наступний перелік документів:

  1. Складене спільно з проектувальниками індивідуальне технічне завдання із зазначенням всіх завдань і цілей замовника. Важливо вказати масштаб, в якому потрібно реалізувати
  2. план: це ключове поняття, яке є визначальним відношення відстаней і розмірів зображень будівель на плані до їх справжніх розмірів. Вибір масштабу зйомки традиційно
  3. визначають необхідним ступенем деталізації картографічного плану.
  4. Технічний паспорт.
  5. Документ, що засвідчує особу замовника (паспорт).
  6. Нотаріально засвідчена довіреність і копія (якщо замовлення проводитися на землевласником, а його законним представником).

Якщо всі документи подані, інженери розробляють план робіт, розраховують обсяг необхідних геозаходів.

Масштаби топозйомки

Традиційно, сучасна топозйомка здійснюється у таких масштабах:

  • великих: 1:50, 1:100, 1:200, 1:500;
  • середніх: 1:500, 1:10 000, 1: 25 000, 1: 50 000;
  • дрібних 1: 100 000, 1:500 000.

Великі масштаби детально відображають об'єкти потрібні для планів будівництва, виконання подеревной зйомки, а також завдань ландшафтних дизайнерів. Середні, в тому числі топографічна зйомка 1:25 000, нерідко застосовують для оформлення генпланів міст, селищ, карт їх реконструкції, а також для складання планів кадастру. Також, дрібна масштабність затребувана при детальному вивченні територій, розробки заходів оборонного значення і проектуванні інженерних споруд.

semka

Етапність

Всі геодезичні вишукування, також як і топосемка 1:25 000, проводяться в три етапи: підготовчий, польовий і камеральний. Під час першого відбувається підписання договору та ознайомлення з архівними документами. Також у цей час розробляється кошторис: ціна топозйомки відома замовникові спочатку.
Польовий етап є основним: реалізуються необхідні вимірювання безпосередньо на досліджуваній ділянці.
При камеральному етапі виконуються розрахунки і повторна перевірка перевірених відомостей, після чого топографічна зйомка 1:25 000 оформляється документально.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Контакти

Телефон:
097-319-87-91

Email:
zemleustr097@gmail.com

Офіс компанії ТОВ "ДЗК" розташований у м. Дніпро за адресою: Набережна Січеславська (Леніна), 15-а, офіс 910, 5-й поверх. Компанія надає послуги із геодезії та геології по всій території України.

Офіс в Дніпрі