097-319-87-91
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заказать услугу

 

Топографо-геодезична зйомка має велике господарське значення. Результатом її є топографо геодезичний план. Не можна навести ні одного прикладу сучасного спорудження багатоповерхівки, гідротехнічної споруди, промислового об’єкту, де б не потрібен був топографо-геодезичний план теріторії будівництва.

Топографічні зйомки можуть здійснюватися на державному рівні згідно цільових програм, коли долучається авіація, супутники і охоплювати значні теріторії. А може замовником зйомки виступати організація, підприємство, або окремий громадянин. І теріторія зйомки може мати будь-яку площу.

В залежності від свого призначення топографічні плани мають різний масштаб. Людина не може зобразити великий об’єкт в його справжньому розмірі і зменшує його розмір іноді в декілька тисяч разів. Число, яке вказує у скільки разів зменшене зображення об’єкту, і є масштаб. Чим більше масштаб, тим детальніше зображена місцевість. Для планів використовують масштаб 1:10 000 та крупніше. Топографо геодезичний план 1 2000 дуже зручний. Він одночасно оглядовий та не займає багато місця. Плани такого масштабу використовують для побудови тематичних карт: геологічної, гідрогеологічної, геоморфологічної та інженерно-геологічного районування теріторії. Масштаб 1:2000 означає, що в 1 сантиметрі плану відображається 20 метрів реальної відстані.

Організації, які експлуатують інженерні мережі (електрику, газ), при підключенні нових будівель до існуючих комунікацій вимагають топографо геодезичний план 1 2000. На такому плані прокладають найбільш зручний шлях приєднання. Прокладання нових підземних комунікацій потребує геологічних досліджень, і місця розташування свердловин показуються на плані. Під час виконання земляних робіт для прокладання підземних комунікацій потрібен більш детальний топографо геодезичний план 1 500, на якому показано розташування всіх існуючих комунікацій.

Топографо геодезичний план 1 500 є необхідним при виконанні інженерно-геологічних вишукувань під будівництво. Рельєф, існуючої будівлі, паркани, окремі дерева, водойми, шляхи - все відображається на плані. На нього наносять контур проектуємої будівлі або споруди і інженери-геологи намічають місця буріння свердловин. Потім нанесуть лінії інженерно-геологічних розрізів і план буде додаватися до звіту. На основі цих даних створять проект.

Складання топографічного плану здійснюється в декілька етапів. Під час підготовчого етапу отримується технічне завдання, збираються та аналізуються матеріали попередніх геодезичних вишукувань. Виконується рекогносцировка і складається програма вишукувань. Щоб скласти топографо-геодезичний план, треба під час польового етапу виконати комплекс польових вимірювань та зробити їх попередню обробку з метою забезпечення їх точності, якості і повноти. Зйомка може виконуватись різними геодезичними приладами: теодолітом, тахеометром, супутниковим обладнанням, лазерним сканером. Вибір приладів та устаткування для проведення зйомки залежить від багатьох факторів: необхідної точності польових вимірювань, площі та терміну виконання робіт, складності рельєфу. Остаточне оброблення польових матеріалів виконується під час камерального етапу. Оцінюється точність отриманих результатів і складається топографо геодезичний план 1 2000, або іншого масштабу. Звіт передається замовнику, а звітні матеріали до державних фондів.

Фірма ТОВ ”ГЗК”, згідно з законодавством України, може накреслити для Вас топографо-геодезичний план потрібного масштабу. Вона має необхідне технічне та технологічне забезпечення та у складі її працюють сертифіковані інженери-геодезисти, які своєчасно підвищують свою кваліфікацію і відповідають за якість робіт.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Контакти

Телефон:
097-319-87-91

Email:
zemleustr097@gmail.com

Офіс компанії ТОВ "ДЗК" розташований у м. Дніпро за адресою: Набережна Січеславська (Леніна), 15-а, офіс 910, 5-й поверх. Компанія надає послуги із геодезії та геології по всій території України.

Офіс в Дніпрі